Czy osoba starsza powinna posiadać smartfon?

Mnóstwo postaci twierdzi, że zakup smartfonu dla osoby starszej, to nadzwyczaj zła decyzja. Mniemają, iż osoba starsza nie upora się z obsługą tak skomplikowanego urządzenia. Następnym wymienianym argumentem jest to, że Starzy nie potrzebują telefonu typu smartfon, bo nie użyją wszystkich opcji oferowanych przez urządzenie. W tym miejscu należy zadać sobie pytanie, ile młodych jednostek stosuje bądź także zna wszystkie funkcje, które można znaleźć w smartfonie. Seniorzy, jeżeli darować im odpowiednio dużo czasu, po pewnym czasie też rozpoczną posługiwać się nimi umiejętnie.

Wygoda eksploatacji

Mistyfikacją jest to, że staruszkowie mają kłopot z obsługą nowoczesnych udogodnień. Wystarczy przeznaczyć im wyłącznie trochę czasu. Zaprezentować, w jaki sposób, mogą korzystać z danego modelu. Smartfon dla starszego posiada niezwykłą przewagę nad klasycznymi telefonami komórkowymi. Zwłaszcza, wolno dobrać wielkość czcionki, jaka ma być pokazywana. Po drugie, na pulpicie urządzenia wolno umieścić ikony szybkiego wybierania numeru, przez co jednostka starsza nie będzie musiała tracić czasu, ażeby wykonać ważny telefon do nas, czy do innej bliskiej osoby. Kluczowe jest jeszcze to, że w smartfonie nie ma typowej klawiatury, jaka potrafi być dla osób starszych problemem. Mogą ich zwyczajnie nie zauważyć. Smartfon posiada tę zaletę, iż klawiatura liczbowa zajmuje bardzo sporą część ekranu i jest szczególnie doskonale widzialna. Dodatkowo, nawigacja po smartfonie jest znacznie wygodniejsza, niżeli po klasycznym telefonie komórkowym. Przypomnijcie sobie ile trzeba było się naklikać, aby wyszukać właściwy kontakt, do którego planowaliśmy wykonać telefon.

Nowomodny senior

Coraz więcej starszych woli iść z duchem czasu także posiadać nowoczesne rozwiązania. Bez wątpienia odnajdą się jednostki, jakie cenią sobie tradycje i pozostaną przy wyborze tradycyjnego telefonu komórkowego. Starczy jednak pokazać im przewagi, które posiada smartfon, takie jak ogromny dotykowy ekran, lub również szansa wykonywania zdjęć, aby uwiecznić chwile z wnukiem. Sami zobaczycie, jak ekspresowo zmienią zdanie również będą pragnęli rozpocząć korzystać z innowacji.

Odwiedź portal – OPINIE RTV AGD