Kuchnia w stylu nowoczesnym czy retro?

Zaaranżowanie kuchni nie jest prostym zagadnieniem. Już na wczesnym okresie planowania jej wyglądu stajemy przed poważnym dylematem. W jakim stylu chcemy ją urządzić, retro bądź nowomodnym. Które wyjście wyłowić, aby nasza kuchnia znakomicie się prezentowała oraz była funkcjonalna? Całość jest zależne od naszych potrzeb. Zarówno trend retro, jak również nowoczesny mają swoje korzyści oraz słabości. Dlatego warto dowiedzieć się, co potrafią nam zaproponować omówione style.

Wyszukaj rozwiązanie dla siebie

Najprościej mówiąc, styl retro wyróżnia się wolnostojącymi sprzętami kuchennymi. To zapewnia pewne pole do popisu. Dzisiejsze modele sprzętów AGD mogą zdziwić swoją estetyką. W przeciwieństwie do tych do zabudowy, wolnostojące mają bogaty fason oraz kolor. Kto oznajmił, iż chłodziarka musi być tylko biała. Przewagą sprzętów wolnostojących jest to, iż nie są na stałe przytwierdzone do określonego miejsca. W każdej chwili można je przemieścić. Ponadto w przypadku konieczności naprawy nie ma kłopotu z dotarciem do nich. Negatywem niemniej jest fakt, iż zabierają dużo kuchni. Przy drobnej kuchni, nie pozostanie nam za dużo przestrzeni roboczej. W stylu współczesnym stawia się na pewnego gatunku minimalizm. Urządzenia gospodarskie mają być nieomalże niewidoczne także zabierać jak najmniej przestrzeni. Dlatego też, osoby decydujące się na tego typu podejście powszechnie biorą sprzęt pod zabudowę. Urządzenia AGD w zabudowie stają się niemal niezauważalne, a w przypadku piekarnika możemy zadecydować, na której wysokości ma być ulokowany. Otrzymamy dzięki temu więcej przestrzeni, a zwłaszcza wygody w czasie tworzenia pokarmów. Niestety, odbija się to na rozmiarze sprzętów. Sprzęty tego typu muszą być troszeczkę zgrabniejsze, bowiem muszą mieć miejsce na elementy zabudowy. Olbrzymim walorem stylu współczesnego, jest okazja dowolnego zaplanowania każdego miejsca w kuchni.

Nadaj swojej kuchni atrakcyjny wygląd

Przy doborze najdoskonalszego rozwiązania dla siebie, warto zwrócić uwagę na to jak duże miejsce mamy. To nie oznacza, iż w przypadku olbrzymiej ilości miejsca musimy za każdym razem kupować urządzenia wolnostojące, a przy mniejszej urządzenia do zabudowy. Wszystko zależy od tego, jak chcemy zaaranżować naszą kuchnię również do czego przywiązujemy najogromniejszą uwagę. Wiele jednostek decyduje się dodatkowo na wybór zarówno sprzętów wolnostojących, jak i zabudowanych.