Moda na Skandynawie

Gdy kiedykolwiek byliście w terenach skandynawskich, wyśmienicie zdajecie sobie sprawę, jaki jest tam mikroklimat. Jest zimny i przejmujący. Jednakże pomieszczenia urządzone w stylu nordyckim, w ogóle nie oddają występującego tam srogiego klimatu. Wręcz przeciwnie. Wnętrza, w których króluje ten styl są pozytywne także jasne. Dopasowane dodatki nadają wnętrzu nastrojowy wystrój. Dlatego też coraz więcej postaci decyduję się, by umeblować swoje lokum akurat w tym stylu. Jakie meble, a także punkty pomieszczenia powinniśmy wyselekcjonować, aby zaaranżować nasz dom w stylu nordyckim?

Jak umeblować mieszkanie po nordycku

Moda na trend nordycki trafiła praktycznie już do większości zakamarków świata. W naszym kraju także cieszy się wzrastającą popularnością. W stylu skandynawskim triumfują przede wszystkim jasne odcienie. Stropy i ściany powinny być w kolorycie śnieżniej bieli. Odnośnie mebli, powinniśmy kupić przede wszystkim te zrobione z drewna w jasnym odcieniu. Co do akcesoriów, jakie potrzebujemy umiejscowić w naszym gniazdku, najlepiej zdecydować się na sporą dawkę poduszek, kap czy kocy. Również sympatycznie widziane będą dywany, jakie nadadzą ciepła pomieszczeniom. To, co odróżnia ten trend na tle pozostałych, to jego funkcjonalność, delikatność oraz wygoda. Unikajmy sztucznych artykułów. Wnętrze po nordycku cechuje się wyrazistymi kształtami oraz kolorami. Wybrane przez nas składniki wystroju mieszkania mogą być różnokolorowe. Prawidłowo jeśli były w kolorach pastelowych. Żeby nadać lokum jeszcze bardziej osobisty wystrój, możemy na ścianach stworzyć czarno-białe ilustratory. Nie ma też przeciwskazań, by umieścić w paru miejscach nasze ulubione aforyzmy.

CZYTAJ TAKŻE – Oświetlenie, które robi wrażenie

Nowoczesny minimalizm

Trend skandynawski cechuje się przede wszystkim minimalizmem. Nie starajmy się umieszczać w naszym gniazdku mnóstwa dodatków. Wybrane przez nas akcesoria powinny być przede wszystkim praktyczne również lekko wyglądające. Mile postrzegane będą ponadto dodatki stworzone z metalu, plastiku, czy szkła. Istotne jest to, że przy właściwie niskim wkładzie finansowym, może ulepszyć wygląd naszego wnętrza i radować się nowoczesnym wnętrzem.