Modowe trendy w 2019

Modowe trendy w 2019

Rok 2019 przyniesie nam powiew świeżości w naszej garderobie. Kolorem roku ogłoszono żółty i koralowy w wydaniu total look. Modne też będą klasyczne garnitury w ekstrawaganckich kolorach oraz pióra.

Sukienki na 2019

W nadchodzącym sezonie wiosna-lato modne będą dwa rodzaje sukienek. Klasyczne żakietowe oraz te przewiązane węzłem. Te pierwsze to ewidentny powrót do lat 80. i wizerunku charyzmatycznej kobiety sukcesu, rywalizującej na co dzień z mężczyznami. To pewny hit na tegoroczne oficjalne kolacje i bankiety. Wyglądająca jak przedłużona marynarka podkreśla elegancję, siłę i niezależność osoby, która ją nosi. W tym roku widzieliśmy już te propozycje na wybiegach podczas pokazów Alexander Wang i Emporio Armaniego. Sukienki z węzłem występują w dwóch rodzajach. W oficjalnym wydaniu wieczorowym oraz casualowym wręcz plażowym. Węzeł będący centralnym punktem ubioru nadaje jej dynamiki i kształtu. W tym roku prezentowali je już Elisabetta Franchi i Carolina Herrera.

 

Buty mają zaskakiwać

Trendy w projektowaniu obuwia na sezon 2019 będzie nadawało pokolenie Z. Dlatego, jeżeli ktoś sądził, że zeszły sezon przyniósł dziwne propozycje, ten może go jeszcze bardziej zaskoczyć. Motywem przewodnim znanych projektantów będzie: Wyróżnij się i błyszcz lub zgiń w szarości. Obuwie na nadchodzący sezon ma być nieoczywiste, zaskakujące często nawet kiczowate. Przykładem jest łączenie sandałów i szpilek ze skarpetkami, co dla wielu możemy być wyzwaniem nie do przejścia.

Do łask wracają też białe kozaki, przez lata uważane za synonim tandety i braku gustu. Obok nich modne będą buty z metalicznej skóry i wszystko, co błyszczy. Wysokie buty będą pokryte metalicznymi płytkami, cekinami, w kolorze srebra lub złota. Walczące o uznanie od kilku sezonów transparentne buty z tworzyw sztucznych powinny być jeszcze bardziej mocno akcentowane w proponowanych przez projektantów stylizacjach.

Torebki

Patrząc na propozycję projektantów w nadchodzącym sezonie wiosna-lato możemy postawić na klasyczne, białe, czarne i pastelowe torebki. Modne też będą oversizowe propozycje, które zachęcają do podróży na drugi kraniec świata. Po zeszłorocznym sukcesie, jakie odniosły okrągłe propozycje, jest to kolejny z dodatków must have, które powinna mieć każda miłośniczka trendów w swojej szafie.

Dla bardziej odważnych kobiet projektanci proponują transparentne torebki z tworzyw sztucznych, w kształcie kubełków oraz krzykliwe propozycje z dużym logiem producentów. Rok 2019 w trendach modowych na pewno nie będzie nudny. Modne będą mocne kolory, indywidualizm i odważny design.