Niezastąpiony element garderoby

Niezależnie od tego, w jakich trzewikach chodzimy na co dzień, u każdego z nas w szafie znajdziemy skórzane pantofle. Fantastycznie się prezentują, pozwalają na przepuszczanie powietrza oraz co najważniejsze, są wysoce wytrzymalsze aniżeli obuwie wykonane ze syntetycznych półproduktów. Nic więc niesamowitego, że posiadamy jedną bądź dwie pary trzewików z tego materiału. Aby jednakże służyły nam długo, trzeba odpowiednio o nie dbać. W przeciwstawieniu do butów wyprodukowanych z innych surowców, owe skórzane wymagają staranniejszej konserwacji.

Luxusowi.pl – markowe obuwie

W jaki sposób troszczyć się o buty skórzane

Na samym starcie starannie oczyść nawierzchnie buta ze wszystkich zabrudzeń przy pomocy mokrej szmatki, bądź też gąbki. Zamiast wody umiesz dodatkowo użyć specjalistyczną pastę czy również płyn do polerowania pantofli. Wpierw jednakże upewnij się, że użyty przez Ciebie specyfik jest dedykowany do gatunku skóry, z jakiego wykonane jest obuwie. Pamiętaj żeby precyzyjnie wyczyścić zarówno wierzch buta, jak i podeszwę. Przywiąż ponadto uwagę do jakichkolwiek kącików, albo przeszyć. Wyjątkowo często akurat w tych miejscach kumuluje się najwięcej syfu. Po przemyciu, zostaw je do wyschnięcia. W celu uniknięcia uszkodzeń i przesuszania skóry pantofli, najlepiej jest wykorzystać pastę do trzewików. Może to być zarówno pasta ogólna bądź fabrykat, jaki jest dedykowany do konserwacji poszczególnego gatunku skóry. Nałóż dużą powłokę oraz poczekaj około 30 minut. Przez ten okres specyfik winien się przyswoić. Resztę możesz zetrzeć szmatką, a następnie wypolerować buty, by nadać im połysk. Żeby jeszcze lepiej zaprawić skórzane obuwie, wiele jednostek także korzysta z wosku pszczelego.

Naturalne sposoby ochrony obuwia

W wypadku, kiedy nie mamy pasty do pantofli, umiesz wykorzystać naturalne środki. Skóra z bananów może posłużyć nam do umycia trzewików zamszowych. Tymczasem oliwa z oliwek, bądź olej z orzechów włoskich doskonale natłuszcza płaszczyzny pantofli skórzanych. Dzięki temu, możesz znowu cieszyć się ładnym wyglądem swojego obuwia. Pamiętaj jednakże, żeby trzewiki skórzane pielęgnować choć raz w tygodniu.