Przedwojenne budownictwo

Wielu jednostkom, kamienice kojarzą się oryginalnym nastrojem. Wyjątkowo często są to obiekty, które powstawały w czasie przedwojennym, kiedy to najznaczniejsze dla konstruktorów było popisanie się swoim kunsztem. Dlatego też, jeżeli przespacerujemy się ścieżkami miasteczek, nie znajdziemy dwóch identycznych budynków pochodzących z tamtego okresu. Co najwyżej, potrafią one posiadać parę cech wspólnych, lecz nigdy nie będą takie same. To, co jednoczy wszystkie mieszkania ulokowane w kamienicy, to ogromne pomieszczenia, jakie dostarczają nam świetne okazje aranżacji wnętrza. Odnajdziemy też wnętrza mające wyjątkowo dużą powierzchnie, którą umiemy dobrze zużytkować. Wbrew pozorom, nawet drobne lokum pozwala nam na oryginalne umeblowanie wnętrza.

Nowoczesny styl w starej kamienicy

Żyjąc w kamienicy, zastanów się nad odsłonięciem ceglanej ściany. Dzięki temu podkreślisz nie tylko przedwojenny charakter, lecz również nadasz wnętrzu industrialny charakter. Z cegłą będą się wspaniale komponować ściany w odcieniu śnieżnej bieli. Co do mebli, to do takiego stylu najlepiej będą pasować meble w pastelowych kolorach. By uwydatnić industrialny charakter pomieszczenia, rozpatrz zamontowanie starych lamp przemysłowych. Nadadzą one lokum nie wyłącznie niezwykłego wyglądu, ale światło pozyskane w ten sposób, nie będzie aż tak ostre. Żeby przełamać jasne kolory ścian również mebli, warto zakupić wersalkę albo fotele w jaskrawych kolorytach, jak na przykład pomarańczy czy zieleni. Na ceglanych ścianach rewelacyjnie będą się przedstawiać obrazy, bądź półki z książkami w ciemniejszych kolorach.

Urządź swoje wnętrze

Wysokie stropy, umieją kojarzyć się przewadze jednostek z przestrzenią, którą szczególnie ciężko jest zagospodarować. Z tego względu, decydujemy się na zredukowanie mieszkania. Jest to wygodne rozwiązanie. Sprawia, iż pomieszczenie staje się bardziej przyjemne. Jeżeli mamy drobniejsze wnętrze, potrafimy jeszcze zdecydować się na wykorzystanie antresoli. Dzięki temu podzielimy przestrzeń na dwa odrębne poziomy. Również dzięki temu rozwiązaniu uzyskamy miejsce, które umiemy w dowolny sposób urządzić. Posiadając jedynie pojedynczy pokój, możemy tam umieść nasze pomieszczenie do sypiania. Jeżeli posiadamy dwa, albo trzy pomieszczenia, może się tam znaleźć kącik do pracy, czy nasza własna biblioteczka.